Yunak'ta "Güvenli Okul" Toplantısı Yapıldı

Yunak'ta
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-09-08 - 14:00 - Bu haberi 2083 kişi okudu.


Okulların açılmasına kısa bir sure kalırken , Yunak'ta okulların ve öğrencilerin güvenliği konusu, yapılan bir toplantı ile masaya yatırıldı.

İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut başkanlığında okul güvenliği konulu toplantı, Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı  salonunda yapıldı. Toplantıya İlçe Milli  Eğitim  Müdürü  Mahmut İşcan, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık , İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Albayrak ,  İlçe Müftüsü Yusuf  Bektaş, İlçe Sağlık Müdürü Alper Seven , Milli eğitim Şube Müdürleri , servis temsilcileri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarımız katıldılar.


 Toplantıda okul güvenliği, okul kameralarının merkezi sisteme entegre edilmesi, okul taşıtlarında güvenlik, bağımlılıkla mücadele, internet kafelerin denetimi  konuları ele alındı.


Kaymakam Akbulut, yaptığı konuşmada ,"bizim birinci önceliğimiz çocuklarımızın güvenliği ve öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları. Bunun için burada toplandık ve alınması gereken tüm önlemleri alacağız. Okullarımızın güvenli bir ortamda eğitim verebilmeleri için her türlü desteği vereceğiz. Jandarma, polis, muhtarlıklar, okul müdürleri ve öğretmenler sürekli irtibat halinde olacaklar. Metruk binaları ortadan kaldırmak için bir çalışma başlattık. Ayrıca internet kafelerin denetimini sıklaştıracağız. Alkol, sigara vb. ürünlerle mücadele için eğitimlere ağırlık vereceğiz. Servis araçlarının denetimlerini sık sık yaparak öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için kontrollerimiz devam edecek" ifade etti.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan  ise  yapmış olduğu  açıklamada okulların kamera ve güvenlik görevlisi durumları hakkında bilgi verdi ve öğrencilerin evden alınarak güvenli bir şekilde okula ulaşmaları, okulda oldukları süre içerisinde güvenli bir şekilde eğitim almaları ve tekrar evlerine güvenli bir şekilde intikallerinin sağlanması için tüm gayretlerini sarf edeceklerini belirtti.


İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, Sağlık Müdürlüğü, Müftülük ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri de kendi alanları ile ilgili bilgiler aktardılar. Toplantı sorulan soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Okul Başarısı İçin Düzenli Beslenme Olmazsa Olmaz

Orta Doğu Ülkeleri ile Her Geçen Gün Genişleyen Ticaret Hacmi, Arapça Tercümanlara Olan İhtiyacı Artıyor

AGO Eğitim Hayatına Başladı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Ar-Ge Faaliyetleri İçin Öğrencilerini Yurt Dışına Gönderdi

Özdemir’den Hüma Okullarına Ziyaret

Hüma Okulları’ndan Sporculara Tam Destek!

Öğrenciler Sınavlara Dersaneyle Değil Telefonla Hazırlanıyor

SÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde "Dekanlık Devir Teslim Töreni" Gerçekleştirildi.

Yenilenebilir Kaynaklar, Elektrik Enerjisi Faturasının Düşürülmesinde Önemli Bir Potansiyele Sahip

Ekran Zaman Yönetimiyle Çalışanların Verimi Yüzde 30 Artıyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
36860
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA