Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Yeni Çalışma Dönemine Çanakkale’de Gerçekleştirdiği “Eğitim Kampı” İle Başladı.

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Yeni Çalışma Dönemine Çanakkale’de Gerçekleştirdiği “Eğitim Kampı” İle Başladı.
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-09-09 - 11:26 - Bu haberi 1889 kişi okudu.


Saadet Partisi Konya İl Gençlik kolları, teşkilatlarında görev alan 60 genç ile Çanakkale’de çadır kampı, Şehitlik ziyareti ve Bursa gezisi gerçekleştirdi.

     Nusret Mayın gemisinin karargâhı olarak bilinen Çanakkale’nin Kepez ilçesinin Güzelyalı beldesinde denize komşu bir kamp alanında gerçekleştirilen eğitim ve çadır kampına, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir Karadumanve Tarihçi – Yazar Ekrem ŞamaA eğitimci olarak katıldı. Atölye çalışmaları, kitap ve makale okumaları, yarışmalar, sosyal etkinlikler, sportif faaliyetler, turnuvalar ile devam eden etkinliğin ilk 2 gününün sonunda, cumartesi günü rehber eşliğinde Çanakkale Şehitlik Ziyareti yaptı. Kilitbahir mevkiinden başlayarak yapılan ziyarette, Namazgâh Tabyası, Hamidiye ve Mecidiye Tabyaları, Şehitler Abidesi, Kilitbahir Köyü, Kabatepe, Conkbayırı, Anafartalar gibi Çanakkale Savaşının önemli yerleri ziyaret edildi. Programın 4. Gününde ise Bursa Ulu Camii, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri, Bedesten Kapalıçarşı, Orhan Gazi Camiisi, Koza Hanı gibi yerlerin ziyareti sonrasında Konya’ya dönüş yapıldı.


“Tarih Bilinci ve Siyaset” konseptiyle gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak katılan Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdülkadir KARADUMAN “Memleket Meseleleri” hakkında ve Tarihçi – Yazar Ekrem ŞAMA ise “Osmanlı’nın Kurulduğu ve Yıkıldığı Coğrafya: ÇANAKKALE” isimli sunumları ile programda eğitimlerini gerçekleştirdiler.


Kampın sonunda konuşan Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Esat Ergener, “Yeni dönemimizde en çok önceleyecek çalışmalarımızdan bir tanesi eğitim çalışmaları olacağı için, bu döneme bir Eğitim Kampı ile girelim istedik. Uzun istişareler sonucunda da, tarihini gerçek manada bilmeyen ve Milli Görüş süzgecinden geçirerek kendi hayatına tatbik etmeye çalışmayan bir gençliğin zaaflarını göz önünde bulundurarak, tarihimizde yaşanmış yüzlerce zafer içerisindeki en yakın ve ders alınması gereken zaferlerden biri olan Çanakkale’mizde kampımızı yapmaya karar verdik. Çanakkale ziyaretlerindeki en büyük handikabın yolculuk olduğunu bildiğimiz için de, oradaki Şehitlik ziyaretimizin daha verimli olabilmesi açısından ve bu ziyaret öncesinde bir takım bilgilerin kuşanılarak gidilebilmesi açısından 2 günlük bir eğitimin ardından Şehitlik ziyaretimizi gerçekleştirdik. Dedelerimizin verdiği mücadeleyi yerinde gördükten sonra Osmanlı’da başkentlik yapmış ve tarihimizde önemli bir yeri olan Bursa ilimizi ziyaret ederek kampımızı nihayete erdirdik. Kamp sonunda yapmış olduğumuz görüşmelerde de, katılımcılarımızın memnuniyetinden ve yorumlarından ötürü tam isabetli bir eğitim kampının organize edilmiş olduğu gördük. İnşallah bu ve benzeri eğitim programlarımızı artırarak devam ettireceğiz.” dedi.
Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'ya Müjdelerle Geldi

Angı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeleriyle Gelecek

Öztrak’tan Erdoğan’a Tatil Yanıtı: Darbe Yapılırken Kendileri Marmaris’te Çalışma Kampındaymış

Tahir Akyürek Gündemi Değerlendirdi

İthalatta Rekor ‘MISIR’da

Davutoğlu Sakarya'da; “Kim Ne Derse Desin Bu Gidişe İtirazımız Var”

Selman Özboyacı, Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

Dev Yatırımda İhale Tarihi Belli Oldu

Çiftçiye Bir Darbe de Damat Berat Albayrak’tan Geldi

Ak Parti'li Leyla Şahin Usta'dan Bayram Mesajı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
56936
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA