Selçuklu Belediye Meclisine konuk olan Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı; "Selçuklu Belediyecilikte Güzel Bir Noktada" Dedi.

Selçuklu Belediye Meclisine konuk olan Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı;
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 14-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-09-08 - 13:31 - Bu haberi 1963 kişi okudu.


Selçuklu Belediye Meclisinin aylık olağan toplantısına konuk olan Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, belediye meclis çatısı altında göreve gelen üyeleri tebrik ederek, yapılan tüm çalışmaların Selçuklu’ya hayırlı olmasını diledi.

 Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklunun belediyecilikte güzel bir noktada olduğunu söyledi.


Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı başkanlığında Eylül ayı gündem maddelerini görüşmek üzere toplanan meclis üyeleri, ilçe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı’yı ağırladı.


Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 1 yıl önce Selçuklu Kaymakamı olarak göreve başlayan Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklu Belediye meclisinin Eylül ayı olağan meclis toplantısına katıldı. Başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu meclis toplantısına konuk olan Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, meclis üyeleri ile ayrı ayrı görüşerek üyeleri daha yakından tanıma imkanı buldu.


Selçuklunun 650 bin nüfusu ile Türkiye’nin 50 ilini geride bıraktığına dikkat çeken Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı,  “Selçuklu, belediyecilikte güzel bir noktada bulunuyor.  Güzel bir ismi var. Yaptığı çalışmalarla gerçekten isminin hakkını veriyor. Belediyecilik noktasında bir çok Avrupa ülkesinden daha iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Böylesine büyük bir merkez ilçede büyük bir aile bilinciyle tüm hemşehrilerimiz için çalışmak, Selçuklunun yarınları için el ele vererek güzel eserler çıkarmak bizlere gurur veriyor, mutluluk veriyor. Geniş bir yüzölçüme sahip alanda hizmet veriyoruz. Yerel yönetimlerde ilçenin her noktasına her alanda hizmet veren yetkili kurumlarımız var. Bunların başında da belediyelerimiz geliyor. Selçuklunun ihtiyacı bulunan altyapıdan imara, kültürden sanata her alanda hizmet aldığını biliyoruz. Bütün bu hizmetlerin aktif hale gelmesinde elbette siz değerli meclis üyelerimizin önemli çalışmaları geniş yer tutuyor. Belediye başkanımız da hizmet noktasında sizlerin de desteği ile güzel eserlerin ortaya çıkmasında çok gayretli, çok başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. Hemşehrilerimize sunulan her hizmet hem ilçemize, hem şehrimize hem de ülkemize büyük katma değer sağlamaktadır. Bu dönemde 5 yıllık süre zarfında, genç ve dinamik bir nüfusumuzun bulunduğu ilçemize daha nice hayırlı hizmetlerin kazandırılmasını temenni ediyorum. Bu vesile ile daha önceki dönemlerde görev yapan ve ilçemizin bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunan belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize de hassaten teşekkür ediyor, yine bu meclis çatısı altında birlik ve beraberlik içinde başarılı çalışmalar diliyorum” dedi.


Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı’yı meclis toplantısında konuk etmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, meclis çalışmaları konusunda bilgi verdi. Selçuklu Belediye Meclisinin en büyük özelliğinin birlik ve beraberlik içinde çalışan, örnek yapıda kurumsal kapasiteye sahip olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Bu sene Selçuklu Belediyemizin 30. kuruluş yıldönümüdür. 30. yılımızda yeni meclis üyelerimizle birlikte göreve başlamış olduk. Toplam 45 meclis üyemiz var. Meclis üyelerimiz, hemşehrilerimizin istifadesi için her işte her konuda büyük bir gayret ve özveri ile çalışmaktalar. Hiçbir mazeret üretmeden mesai mefhumu gözetmeden ilçemiz için yoğun bir şekilde ve samimiyetle hareket etmektedirler. Meclis yapısı itibariyle Selçuklu Belediye Meclisinin her dönemde huzurlu, birlik ve beraberlik içinde hizmet ürettiğini biliyoruz. Hem ülkemizde, hem de şehrimizde pek çok alanda ve pek çok konuda örneklik teşkil eden işler yapıldı. Yapılan hizmetler ve üretilen işlerle sadece ilçemize değil, Konyamıza değer katan güzel eserleri de ortaya koymuş olduk. Bu yeni dönemde de öncelikli ihtiyaçların dikkate alındığı ve yediden yetmişe her yaştan bireyin faydalandığı sosyal, kültürel ve fiziki hizmetlerin yerine getirilmesi için büyük gayretle çalışıyoruz”dedi. 


Yapılan konuşmaların ardından meclis toplantısı kaldığı yerden devam ederken, Eylül ayı meclis gündemine ilişkin maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Başkan Tutal ;"Hemşehrilerimizle İletişim Halindeyiz"

Yerli Ürün Pazarı Meram’da Kuruldu

Karatay Yaz Spor Okulları İçin Muhteşem Bir Final

Meram’ın Sosyal Yardımlarında ‘Kartlı’ Dönem Başlıyor

Muhtarlar Karatay’da Buluştu

Selçuklu Belediyesi 20 Bin Hanede Bebek Sevincine Ortak Oldu

Başkan Hasan Kılca, Aslım Sanayi Esnafıyla Buluştu

Başkan Hasan Kılca Ve Meclis Üyeleri, Belediye Tesisleri İle İlçedeki Yatırımları Gezdi

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “DUALARIMIZ MEHMEÇİKLE BERABER”

Belediye Personeline Siber Güvenlik ve Farkındalık Eğitimi

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
04139
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA