AGO Eğitim Hayatına Başladı

AGO Eğitim Hayatına Başladı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 9-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-09-02 - 09:51 - Bu haberi 2417 kişi okudu.


Eğitim hayatına başlayan Anadolu Gelişim Okulları(AGO) Selçuklu Selahattin Eyyubi Mahallesindeki yerleşkesinin açılışı katılımın yoğun olduğu törenle gerçekleşti. AGO Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul’da eğitim hizmeti verecek.

Anadolu Gelişim Okullarının (AGO) açılışına; Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Seyit Ali Büyük,  İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman,  Selçuklu Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Meram ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, AGO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay,


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vedat Yavuz, AGO Kurucu- Genel Müdürü Ertan Dündar, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.


 Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra açılış konuşması yapan AGO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, başarılı isimlerin AGO’da buluştuğunu dile getirerek,“Doğru öğretmen, doğru yönetim ilkesi ile eğitim hizmeti verecek olan okulumuzda ilk kez uygulanacak olan bazı uygulamaları hayata geçireceğiz. Buz pistinden, robotik kodlama atölyesine, yüzme havuzundan hobi bahçelerine kadar birçok faaliyet alanı bulunan okul, öğrencilerini her alanda geliştirmeyi hedef olarak belirlemiştir. AGO’da ayrıca ahşap atölyesi ve birçok spor dalının yapılabileceği kapsamlı bir spor salonu da bulunuyor. Okulumuz AGO, fiziki yapısıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecektir. AGO, tüm deneyimli eğitmen, öğretmen ve yöneticilerini sigara kullanmayanlar arasından seçerek öğrencilerine dumansız hava sahası yaratıyor. Gelişim çağındaki çocuklara rol model olacak öğretmenlerini özenle seçen AGO, sadece iyi eğitilmiş öğrenciler değil, sağlıklı, zararlı alışkanlıklardan uzak bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Kendi elektriğini de üreten okul ayrıca çevre duyarlılığı da yaşatıyor” dedi.


Çevreye Duyarlı Bir Okuldur


 Açılışta konuşan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, “Çocuklarımızı yetiştirecek okullarımız önemlidir. Bu anlamda AGO, konseptiyle iyi bir eğitim kurumunu şehrimize kazandırdı. Sigara içmeyen öğretmenlerinden dolayı da kutluyorum. Okulun donanımına baktığımızda bir heyecan verdi. Ciddi bir emek verildiğini bize gösteriyor. Elektriği de kendisi üretiyor. Çevreye duyarlı bir okuldur. Öğretmenlerimiz önemlidir. Onlara çok iş düşüyor. Çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Böylesine güzel bir okulu Konya’ya kazandırdıkları için teşekkür ederken, hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.


Konyalı İşadamlarımızın Güzel Bir Okul Kazandırması Güzel Bir Davranıştır


İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Konya’dan çıkıp, İstanbul’da büyük işler yapan Konyalı işadamlarımızın memleketine böylesine güzel bir okul kazandırması güzel bir davranıştır. Kendilerine bu yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğitim bir gönül işidir. Bu gönül işine emek veren, hizmet eden, yatırım yaptıkları içinde teşekkür ediyorum. Ertan Bey bir hayal kurmuştu. Bugün bunu başarmıştır. Hayırlı olsun.”


Konya’dan tüm Türkiye’ye ve Dünya ya ışık olmak üzere yola çıkıyoruz


AGO Kurucu- Genel Müdürü Ertan Dündar AGO’nun Türkiye ve dünya ya ışık olmak üzere yola çıktığına dikkat çekerek, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının rahmetle anarken, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum. Bu anlamlı günde okulun açılışını yapmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. AGO kadrosu yeni zaferler için bugün yola çıkıyor. Mutlu, başarılı ve nitelikli dünya insanı yetiştirmek hedefiyle Konya’dan tüm Türkiye’ye oradan da tüm Dünyaya ışık olmak üzere yola çıkıyoruz. Hayaldi gerçek oldu. Çocukluk arkadaşım Beyşehir Durak Köyünden İşadamı ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Akçay ile eğitim üzerine yaptığım konuşmada Özel Okul hayalimin olduğunu söyledim. Mustafa Akçay ve ortağı Vedat Yavuz ile hayalimizi gerçekleştirdik. 21 Haziran 2018 tarihinde Eğitimci ortaklarımız ile okulun temelini attık. Sayın Velilerimiz çocuklarınız hayal kursun gereğini yapsın ve başarınca hazzını yaşasın. AGO’da, Öğrencilere Milli Eğitim Temel Amaçlarına Uygun Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında güler yüzlü pozitif yaklaşımla motive edilmiş okumayı seven, düşünen, araştıran, inceleyen, sorgulayan ve üreten bir eğitim öğretim sunulacaktır. Dumansız hava sahası oluşturarak Türkiye’de bir ilki başarıyoruz. Çevreye ve sağlığa duyarlı bütün çalışanları sigara kullanmayanlar arasından seçtik. Öğrencilerimize söylemle değil, eylemlerle rol model oluyoruz. Okulumuzun çatısına kendi Kuruluşumuz olan GELİŞİM SOLAR ENERJİ tarafından Güneş Panelleri yapılarak kendi enerjisini üreten İlk Özel Okuluz. Bana inanan güvenen Yönetim Kurulu Başkanımız İş adamı Mustafa Akçay’a, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İş adamı Vedat Yavuz’a, bizi her zaman yüreklendiren emekli öğretmen Şevket Yavuz’a, Kurucu Ortaklarım Hamit Kaya ve Ali Erkan’a çok teşekkür ediyorum.”


 Konuşmanın ardından Vali Cüneyit Orhan Toprak ve protokol üyeleri tarafından okulun açılış kurdelesi kesilerek, okul gezdirildi. Çeşitli etkinlikler düzenlenen okulda, açılışa katılanlara ikramlarda bulunuldu.
Kaynak: Duran Çölcü Google

BENZER KONULAR


Okul Başarısı İçin Düzenli Beslenme Olmazsa Olmaz

Orta Doğu Ülkeleri ile Her Geçen Gün Genişleyen Ticaret Hacmi, Arapça Tercümanlara Olan İhtiyacı Artıyor

AGO Eğitim Hayatına Başladı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Ar-Ge Faaliyetleri İçin Öğrencilerini Yurt Dışına Gönderdi

Özdemir’den Hüma Okullarına Ziyaret

Hüma Okulları’ndan Sporculara Tam Destek!

Öğrenciler Sınavlara Dersaneyle Değil Telefonla Hazırlanıyor

SÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde "Dekanlık Devir Teslim Töreni" Gerçekleştirildi.

Yenilenebilir Kaynaklar, Elektrik Enerjisi Faturasının Düşürülmesinde Önemli Bir Potansiyele Sahip

Ekran Zaman Yönetimiyle Çalışanların Verimi Yüzde 30 Artıyor

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
26757
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA