MÜSİAD Konya’dan Hollanda ve Almanya’ya çıkarma

MÜSİAD Konya’dan  Hollanda ve Almanya’ya çıkarma
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 16-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-07-21 - 10:18 - Bu haberi 2350 kişi okudu.


MÜSİAD Konya Şubesi, ülkemizin ve şehrimizin ihracat oranını artırmak için yeni pazar arayışlarını sürdürmeye ve aynı zamanda da şubeler arasındaki iletişimi güçlendirmek için Hollanda ve Almanya’da önemli temaslar bulundu.

MÜSAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu üyelerinin, 9-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen iş geliştirme programı kapsamındaki ilk durağı Hollanda’ydı. MÜSİAD Amsterdam Şube Başkanı Ümit Akbulut, Rotterdam Şube Başkanı Mustafa Duyar, Den Haag Şube Başkanı Hamza Çelik, Utrecht Şube Başkanı Ali Köklü ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.


Buradaki temaslarının ardından Almanya’ya geçen heyet, MÜSİAD Avrupa Komite Başkanı Burhan Sağlam, MÜSİAD Köln Şube Başkanı Bahattin Yılmaz, Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak ve Stuttgart Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.


Hollanda ve Almanya Şube ziyaretleri ve iş geliştirme programı ile ilgili değerlendiren bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “İş geliştirme programını düzenlemekteki amacımız, önümüzdeki dönemlerde, üyelerimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz iş seyahati öncesinde saha araştırması yapmaktı. Bu programımız bir bakıma ön hazırlığımız oldu. Hollanda ve Almanya’ya ne satabileceğimizi ve ne satın alabileceğimizi araştırdık. İş adamlarımızın karşılıklı iş görüşmelerinde hangi yolun izlenebileceği yönünde de bir çalışmada bulunduk.


Ayrıca, MÜSİAD Konya olarak Şubeler arasındaki iletişimi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. MÜSİAD, işadamları örgütü olarak dünyanın en büyük network ağına sahip bir dernektir. Bu network ağının potansiyelini ortaya çıkarabilmek amacıyla diğer şubelerimizle olan etkileşimlerimizi, ilişkilerimizi ve üyelerimiz arasındaki ticareti artırmak istiyoruz.


Temaslarımızda Konya’mızın tarım ve sanayisi hakkında bilgi verirken bizde, Hollanda ve Almanya’nın ihracatı ve ithalatı hakkında detaylı bilgi sahibi olduk. Gurbetçi işadamlarımızın ihtiyacı olan ürünlerle ilgili Konya Şube üyelerimize yönlendirdik. MÜSİAD Konya, MÜSİAD Hollanda ve Almanya’daki üyelerimizin arasındaki iş birliklerinin daha üst seviyeye çıkarmak ve aynı zamanda karşılıklı iş birliğini artırmak için bilgi alışverişinde bulunduk. MÜSİAD Köln Şube ziyaretimizde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdik. İnanıyorum ki, bu ikili iş görüşmelerinin meyvelerini önümüzdeki günlerde toplayacağız.


Hollanda ve Almanya’daki gurbetçi iş adamlarımız Türkiye ile ilişkilerini kuvvetlendirme konusunda oldukça iştahlı olduklarını gördük. Bizim bu girişimimizden oldukça memnun kaldılar. Hollanda ve Almanya’daki Şube başkanlarını ve üyelerini şehrimize davet ettik. Bu teklifimiz olumlu karşılandı. Şehrimize gelecek olan heyetimizle ikili iş görüşmeleri ve fabrika gezileri düzenleyeceğiz.


Konya’mızın otomotiv yedek parça, makine ve gıda sektöründe üretilen ürünler, Avrupa’nın bütün ihtiyacını karşılayacak nitelikte ve kalitededir. Avrupa, bizim açımızdan yabancı olmadığımız bir pazardır. En çok ihracatımızı yaptığımız ülkelerin Avrupa’da olduğu da bir gerçektir. Kuracağımız ilişkiler hem sanayimizin teknolojik açıdan daha da ileri gitmesini hem de yapacağımız büyük işler için çok daha elverişlidir. Hollanda ve Almanya’da MÜSİAD şubelerimizin olması, hem de üyelerinin şehrimizi tercih edecek olmaları da büyük bir avantajdır. Orada bizim üyelerimizle çalışanlar, çok büyük bir tedarikçi konumuna gelmiş durumdalar. Bu fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kurtulmasının tek yolu ihracattır. Her bir sanayici ve iş adamımız elinde çantasını alarak bütün dünyayı adım adım gezmelidir” dedi.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


ASKON Konya Şu Başkanı Yakup Yıldırım ; “Merkez Bankası Yeniden Yatırım ve Canlanma Döneminin Startını Vermiştir’’ Dedi

İşe Alımda Oyunun Kuralları Değişiyor

Şirketler Dijitalleşerek İhracatlarını Artırıyor

MÜSİAD Konya’dan Hollanda ve Almanya’ya çıkarma

Filistinli İş İnsanları Zirvesi Yapıldı

Başkan Okka’dan İSO İkinci 500 Değerlendirmesi

Meslek Liseleri Öğrencilere Büyük Bir Avantaj Sunuyor

Kurumsallaşma Süreci Çocuklar Doğduğunda Başlamalı.

Sağlık-İş Sendikasının Başına Konyalı Başkan Seçildi

MÜSİAD’ın Dünü ve Bugünü Konuşuldu

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
28877
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA