Dünya Yemen’e Kör ve Sağır

Dünya Yemen’e Kör ve Sağır
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 6-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-02-25 - 13:11 - Bu haberi 2959 kişi okudu.


Ribat İnsani Yardım Derneği Yemen'de yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Konya'dan Yemen'e ilk ulaşan yardım derneği olan Ribat İnsani Yardım Derneği bütün bürokratik zorlukları aşarak Yemen'deki mazlumlara ulaştı.

Ribat insani Yardım Derneği, dünyanın sessiz kaldığı, mazlumların çaresiz dualarıyla Müslümanların  yolunu bekleyen mazlumlara yardımları ulaştırdı. Ribat İnsani Yardım Derneği Başkanı Seyit Duman, Biz biliyoruz ki bu yetimlerimiz İslam ümmetinin yetimleri,  Hangi renkten ve dilden olursa olsun kardeşlerimiz , İslam ümmetinin çocukları, onlar ümmetin emanetleridir. dedi.


DÜNYA YEMEN’E KÖR VE SAĞIR


Açlık sefalet ve yokluğun ölüm ile kol gezdiği Yemen'de çeşitli bölgelerde yardımları ulaştıran Ribat heyeti  4 gün farklı bölgelerde yardım bekleyen Müslümanlara ulaştı. Yemen' e milyar dolarlık silah sevkiyatı yapan ülkelerin insanı yardıma gelince kör, sağır ve dilsiz olduğunu, sadece sivillerin değil  çocukların da öldürüldüğü, bir damla ilaca bir kaşık çorbaya muhtaç, bir yudum suya hasret Yemenli Müslümanların yaşadıklarına şahit oldu.


YEMEN YÜREK BURKAN BİR DRAMDIR


Çaresizlik, hastalık, ölüm ve dünyanın sessiz kalıp da Mazlum Yemenlinin “Neredesiniz” çığlığı bizi karşılıyor diyen Seyit Duman, ‘Yıllardır sömürülen ancak gündeme dahi gelmeyen, bir parça un ve olursa bir gram yağ ile hayata tutunmaya çalışan binlerce insanın yürek burkan dramıdır Yemen. Gördüklerimiz tükenmiş ve bitmişliğin karesidir’ ifadesini kullandı.


BİR SÜRELİĞİNE SU SORUNUNU ÇÖZDÜK


Yemen’de yaptıkları çalışmaları anlatan Seyit Duman, “Hadra Mevt bölgesinde bulunan  Seyun Şehri Çatışma bölgesinde şehre sığınan insanları ağırlayan bölgede 500 Aileye gıda yardımında bulunduk. Marib şehri , Husilerin elinde tuttuğu Sana bölgesine sınır olan şehir, bozuk yolları ve güvenlik noktalarına rağmen 10 saatte ulaştık .Kampların kurulduğu şehirde en büyük sıkıntı ise temiz suyun olmaması. Ribat olarak araçlarla ulaştırdığımız temiz suyla beraber, her gün iki araç olmak üzere sekizinci aya kadar kardeşlerimize temiz suyun ulaşılmasını sağladık. Çatışma bölgelerinde uzuvlarını kaybeden yaralı olan kardeşlerimizi ziyaret edip 800 kardeşimize nakdi yardımlarımızı ve hediyelerimizi sunduk  300 yetim yavrumuzu unutmayıp nakdi yardımlarımızı takdim edip, yanlarında olarak bir nebze olsun acılarını dindirmeye çalıştık. Yine kamplarda bulunan   toplam 1000 aileye nakdi yardımlarımızı ulaştırdık.” dedi.


MESCİT YAPMAK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATTIK


Bölgede gerekli temasları sağlayarak  270 öğrenci ve 45 öğretim görevlisine 15 bin dolar nakdi yardımları yaptıklarını anlatan Duman, Ayrıca 1500 aileye gıda yardımı gerçekleştirdik. 30 km mesafe kat ederek her gün üniversiteye giden kardeşlerimize bir bayan bir erkek mescidi yaptırmaya karar vererek hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başladık


YETİMLER ÜMMETİN YETİMLERİDİR


Bölgede ayrıca yetim çalışması da yaptıklarını sözlerine ekleyen Ribat İnsani Yardım Dernbeği Başkanı Seyit Duman,  “275 yetimin 1 aylık ihtiyacını karşılayarak çeşitli hediyeler sunduk .Marib kırsalında savaş bölgesine yakın bir noktada bulunan 150 yetim öğrencinin eğitim gördüğü Kur'an kursunun 5 aylık iaşesini karşılayacak şekilde gıda yardımları yaptık. Sadece bu kardeşlerimiz değil kamplarda da bulunan yetim  kardeşlerimizi ziyaret ederek  nakdi yardımlarımız yapıldı.” diyerek tüm hayırseverlere teşekkür etti.Kaynak: Haber Merkezi Google

BENZER KONULAR


Avustralya'nın Türkiye Büyükelçisi Marc Innes-Brown: "Türkiye Mülteciler Konusunda Çok Eli Açık Davrandı" dedi

Çin Yeni Yılı Ve Bahar Bayramı Başladı

Tarihten Bugüne Adım Adım Kudüs

Osmanlı Amerika’yı Selden İrlanda’yı Kıtlıktan Kurtardı

Konya ve Japon İtfaiyeleri Arasında İşbirliği Devam Ediyor

Yrd. Doç. Dr. Filiz Katman: “ABD’nin Kudüs Kararı Orta Doğu Siyasetinde Yeni Bir Dönem Açacak”

Rusya, Suriye, İran ve Türkiye

Filistin’in Umudu; Türkiye

Kızılay, İdlib’te Tüm İnsani Yardım Önlemlerini Aldı

Filistinli Esirlerin ‘Takas’ Umudu

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
08123
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA